Domeny .pl w odwrocie. Polacy wolą nTLD

Domeny .pl w odwrocie. Polacy wolą nTLD

Opublikowany

Według raportu NASK, w trzecim kwartale tego roku o 6 tys. spadła liczba aktywnych nazw domen z końcówką .pl. – Zaczyna brakować już po prostu wolnych i atrakcyjnych adresów internetowych – analizuje Marta Goc, kierownik produktu domeny w firmie home.pl. ¬¬– Polacy coraz częściej wybierają domeny nTLD (np. .pizza, .fitness, .tech, .love, .city) – W ciągu niecałego roku ich liczba wrosła aż o 36 tys.!

W raporcie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej można wyczytać, że trzeci kwartał 2016 r. przyniósł spadek aktywnych nazw domen .pl o 6 tys. Teraz jest ich ponad 2 707 080 mln. Utrzymuje je 1 022 234 abonentów. Liczba nowych rejestracji domen .pl wyniosła 255 993. - Szacujemy, że ten trend jest spowodowany brakiem wolnych, atrakcyjnych nazw domen .pl. – mówi Marta Goc, kierownik produktu domeny w firmie home.pl. - Pozostaje wykup ciekawej od właściciela lub rejestracja nowej, ale w alternatywnym rozszerzeniu. Ostatnio sporą popularnością cieszą się domeny nTLD (nowe domeny globalne). Jest to taki rodzaj domen, która zamiast końcówki wskazującej na konkretne państwo, posiada tematyczną. Przykładem mogą być domeny .pizza, .fitness., .love, .city czy .shop. Takich rozszerzeń na rynku jest już ponad tysiąc. - Jak wynika ze statystyk dostępnych na stronie nTLDStats.com, od niedawna znacznie wzrosło zainteresowanie Polaków tymi nowymi rozszerzeniami. - Jeszcze w ostatnim kwartale zeszłego roku w Polsce było zarejestrowanych niecałe 10 tys. aktywnych. A teraz? Jest ich prawie 46 tys.! Według raportu NASK za trzecim kwartał 2016 r., niezmiennie pierwsze miejsce w obsłudze domen .pl, z wynikiem 33 proc., utrzymuje grupa home.pl. Może się ona także pochwalić najlepszym wynikiem jeśli chodzi o rejestracje nowych. Uzyskała wynik na poziomie prawie 40 proc.

Udostępnij

Powiązane artykuły
IT od kuchni. home.pl pokazuje kulinarne dokonania swoich pracowników

temu

Przepisy na burgera awokado, koktajl upiększający, risotto ze szparagami i zielonym groszkiem, miodową sałatkę z kurczakiem oraz wiele innych potraw i napojów znalazły się w książce kucharskiej wydanej przez firmę home.pl. Ich autorami są pracownicy firmy.
Polscy przedsiębiorcy odkrywają karty

temu

Zapracowany, nękany przez biurokrację, ale zadowolony z wyników swojej pracy, wierzący w sukces i potrafiący efektywnie używać nowych technologii  - taki obraz polskiego przedsiębiorcy wyłania się z badania przeprowadzonego przez home.pl z okazji 20 urodzin firmy.
Polscy przedsiębiorcy są przepracowani

temu

Aż 69 proc. właścicieli firm z sektora MMŚP przyznaje, że pracuje ponad dziewięć godzin dziennie. A gdyby nie nowoczesne programy i aplikacje, zajmowaliby się zarządzaniem swoich przedsiębiorstw jeszcze dłużej – wynika z badania, które z okazji swoich 20 urodzin przeprowadziła firma home.pl.
Polscy przedsiębiorcy: Pieniądze nie są wyznacznikiem sukcesu

temu

Tylko dla niespełna 30 proc. polskich przedsiębiorców  z sektora MMŚP wyznacznikiem sukcesu są uzyskiwane przez nich dochody. Co jest dużo ważniejsze? Niezależność. Właściciele firm są zadowoleni ze swoich dokonań. Aż 67 proc. z nich uważa, że osiągnęło sukces lub dokona tego w ciągu dwóch lat – wynika z badania „Polski przedsiębiorca. Portret własny”, przeprowadzonego przez firmę home.pl.