Wzrasta ilość rejestracji domeny .tech

Wzrasta ilość rejestracji domeny .tech

Opublikowany

Nie minął nawet rok od wprowadzenia na rynek domeny .tech, a jest już ona jedną z najchętniej wybieranych rozszerzeń na świecie! Najczęściej korzystają z niej firmy, które wytwarzają nowe technologie, startupy, uniwersytety, a także blogerzy i youtuberzy.


Domena .tech została wprowadzona na rynek w sierpniu ubiegłego roku. Należy do grupy rozszerzeń zwanych nTLD (nowe domeny funkcjonalne). Domeny tego typu powstały w odpowiedzi na brak dużego wyboru wolnych nazw w najpopularniejszych rozszerzeniach (np. na świecie - .com, w Polsce - .pl). Kolejnym powodem rejestracji tego typu domen jest chęć wyróżnienia danego serwisu od konkurencji.  Chodzi o to, aby podkreślić profil działalności właśnie przy pomocy odpowiednio dobranego, tematycznego rozszerzenia domeny.
Od tamtego czasu na świecie zarejestrowano już ponad 141 tys. takich domen w 169 krajach. Najczęściej takie rozszerzenie wybierają Amerykanie, Europejczycy, Japończycy i Australijczycy.
W Polsce zarejestrowanych zostało już 936 domen, dzięki czemu domena .tech jest siódmym najczęściej wybieranym rozszerzeniem w naszym kraju
Kto zazwyczaj decyduje się na domenę .tech? Są to firmy, które wytwarzają nowe technologie, startupy i uniwersytety. Sięgają po nią także blogerzy i youtuberzy zajmujący się tematyką nowinek technicznych. Nierzadko są to autorzy profili na serwisach społecznościowych, które mają miliony odbiorców.
- Wzrost ilości rejestracji domen .tech wskazuje, że na rynku było duże zapotrzebowanie na tego typu rozszerzenie– mówi Marta Goc, kierownik produktu domeny w home.pl. - Blogerzy, youtuberzy, uniwersyteckie hackatony, placówki edukacyjne, internetowe serwisy informacyjne to tylko niektóre przykłady grup lub instytucji, które chciały zdecydowanie zaznaczyć swój profil działalności.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Całodobowy maraton dla kreatywnych. By uczynić świat prostym

Już 18 listopada w siedzibie firmy home.pl odbędzie się druga edycja całodobowego maratonu kodowania. W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu programistów, grafików, analityków danych, UX designerów, informatyków, specjalistów e-commerce oraz miłośników nowych technologii. Celem jest stworzenie programów lub aplikacji, które mogą ułatwić życie ich użytkownikom.