Wzrasta ilość rejestracji domeny .tech
Kopiuj tekst

Wzrasta ilość rejestracji domeny .tech

Nie minął nawet rok od wprowadzenia na rynek domeny .tech, a jest już ona jedną z najchętniej wybieranych rozszerzeń na świecie! Najczęściej korzystają z niej firmy, które wytwarzają nowe technologie, startupy, uniwersytety, a także blogerzy i youtuberzy.


Domena .tech została wprowadzona na rynek w sierpniu ubiegłego roku. Należy do grupy rozszerzeń zwanych nTLD (nowe domeny funkcjonalne). Domeny tego typu powstały w odpowiedzi na brak dużego wyboru wolnych nazw w najpopularniejszych rozszerzeniach (np. na świecie - .com, w Polsce - .pl). Kolejnym powodem rejestracji tego typu domen jest chęć wyróżnienia danego serwisu od konkurencji.  Chodzi o to, aby podkreślić profil działalności właśnie przy pomocy odpowiednio dobranego, tematycznego rozszerzenia domeny.
Od tamtego czasu na świecie zarejestrowano już ponad 141 tys. takich domen w 169 krajach. Najczęściej takie rozszerzenie wybierają Amerykanie, Europejczycy, Japończycy i Australijczycy.
W Polsce zarejestrowanych zostało już 936 domen, dzięki czemu domena .tech jest siódmym najczęściej wybieranym rozszerzeniem w naszym kraju
Kto zazwyczaj decyduje się na domenę .tech? Są to firmy, które wytwarzają nowe technologie, startupy i uniwersytety. Sięgają po nią także blogerzy i youtuberzy zajmujący się tematyką nowinek technicznych. Nierzadko są to autorzy profili na serwisach społecznościowych, które mają miliony odbiorców.
- Wzrost ilości rejestracji domen .tech wskazuje, że na rynku było duże zapotrzebowanie na tego typu rozszerzenie– mówi Marta Goc, kierownik produktu domeny w home.pl. - Blogerzy, youtuberzy, uniwersyteckie hackatony, placówki edukacyjne, internetowe serwisy informacyjne to tylko niektóre przykłady grup lub instytucji, które chciały zdecydowanie zaznaczyć swój profil działalności.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.