Dzień Dziecka z nowymi technologiami!
Kopiuj tekst

Dzień Dziecka z nowymi technologiami!

Z okazji Dnia Dziecka firma home.pl wraz z Mistrzami Kodowania przygotowała warsztaty z programowania dla 50 uczniów ze szczecińskich szkół podstawowych. Do zabawy zostanie także udostępniony robot Bee – Bot, a dla najmłodszych edukacyjna mata przygotowująca do nauki programowania i myślenia matematycznego. Warsztaty odbędą się 1 czerwca w siedzibie home.pl.W imprezie weźmie udział 50 uczniów w wieku od 5 do 10 lat z trzech szczecińskich szkół podstawowych (SP 16, SP 41, SP 48). Będą poznawali tajniki Scratch (edukacyjny język, stworzony do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania) i Lego Scrum. Do zabawy zostanie także udostępniony robot Bee – Bot, a dla najmłodszych edukacyjna mata przygotowujące do nauki programowania i myślenia matematycznego. Uczniowie, za pomocą tabletów i laptopów, będą także pracować na aplikacjach: Lightbot, Kodable, The Foos, Run Marco oraz Pic Collage.
- Nauka programowania poprzez zabawę to dla dzieci doskonała okazja do oswojenia się z nowymi technologiami – mówi Grzegorz Barcicki, dyrektor działu IT w home.pl. – W dzisiejszym świecie wykorzystuje się je praktycznie na każdym kroku. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób działają. Kto wie, może w przyszłości uczestnicy naszych warsztatów będą chcieli kształcić się na kierunkach studiów związanych z IT?
- Mistrzowie Kodowania przywiązują dużą wagę do rozwoju wartościowych form pracy z najmłodszymi – mówi Krzysztof Jaworski, koordynator programu Mistrzowie Kodowania. -Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy możliwość udziału naszych trenerów w Dniu Dziecka organizowanym przez home.pl. Nasze doświadczenia pokazują, że nauka programowania w atmosferze zabawy i współpracy daje dzieciom wiele satysfakcji, pozwala rozwijać szereg ważnych umiejętności. Właśnie w takim duchu prowadzone będą zaproponowane przez nas warsztaty.
Mistrzowie Kodowania to program edukacyjny, którego głównym celem jest upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W najnowszej, trzeciej już edycji uczestniczyło 1 300 placówek, 3 000 nauczycieli i 100 000 uczniów na wszystkich etapach nauczania. W ramach programu organizowane są profesjonalne szkolenia dla nauczycieli, którzy później prowadzą zajęcia  dla dzieci, wykorzystując m.in. takie narzędzia jak: Scratch, App Inventor i Java w środowisku Greenfoot.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.