Premiera podcastu home.pl „Mistrzowie eCommerce”

Premiera podcastu home.pl „Mistrzowie eCommerce”

Opublikowany

Specyfika podcastów jest prosta: nagranie audio lub wideo, publikowane w ramach jednego z popularnych i darmowych serwisów takich jak Soundcloud, Spotify czy iTunes. Zamiast bloku tekstu do przeczytania, odbiorca otrzymuje informacje w przystępnej i wygodnej do konsumpcji formie. Nagranie audio z chęcią odsłuchamy w drodze do pracy lub podczas treningu. Wideo obejrzymy w metrze, wieczorem na kanapie lub przy komputerze. To wszystko dzięki urządzeniom mobilnym, dostępowi do sieci oraz ekspertom, którzy za pośrednictwem podcastów chętnie dzielą się wiedzą i inspirują do działania.

Darmowe porady od profesjonalistów. Z każdej branży. Podcasty umożliwiają zdobywanie wiedzy w biegu – dosłownie i w przenośni. Jazda samochodem, trening czy nawet czynności domowe lub biurowe to idealny czas na poszerzanie horyzontów. Dzięki ekspertom dzielącym się wiedzą z praktycznie każdej dziedziny życia, mamy nieograniczone możliwości pobierania nauki i czerpania inspiracji. Garściami.

Od wielu lat obserwujemy wzrost popularności podcastingu na całym świecie. Typowy słuchacz słucha średnio siedmiu podcastów w tygodniu i zwykle robi to za pomocą telefonu - w domu lub w samochodzie. Polska nie jest wyjątkiem - choć nie przeprowadzono u nas badań, to większość podcasterów obserwuje stały wzrost liczby słuchaczy. Zmienia się również sam charakter polskich podcastów. Kiedyś audycje nagrywali głównie hobbyści dla zabawy, dziś pojawiają się poważniej przygotowywane audycje naukowe, biznesowe i gospodarcze. Również tradycyjne media zauważyły to nowe medium - swoje podcasty przygotowują gazety, ośrodki analityczne i - co jest oczywiste - stacje radiowe, dla których podcast jest rozszerzeniem dotychczasowego grona słuchaczy – mówi Łukasz Jachowicz, założyciel portalu podkasterzy.pl oraz autor cotygodniowych podcastów „Świat w trzy minuty”.

Jakie treści są najchętniej słuchane? 

Jeśli chodzi o treści, w Polsce pod względem popularności przodują podcasty związane z edukacją, biznesem, finansami osobistymi i generalnie takie, z których można się dowiedzieć czegoś ciekawego. Polscy podcasterzy muszą konkurować ze światem anglojęzycznym - w statystykach najpopularniejszych u nas podcastów mieszają się audycje polskie i amerykańskie - co też trochę świadczy o wykształceniu polskich słuchaczy – mówi Łukasz Jachowicz, z podkasterzy.pl i „Świat w trzy minuty”.

Podcasting domeną prawdziwych liderów biznesu

W podcasting inwestują mocno przedsiębiorstwa - nawet z Wielkiej Czwórki (jak choćby Deloitte) - dla których ta forma przekazu staje się sposobem sprzedania swojej wiedzy eksperckiej i budowy silnej pozycji wśród potencjalnych klientów – mówi Łukasz Jachowicz.

Prawdziwy lider swojej branży chętnie dzieli się wiedzą. Z okazji Międzynarodowego Dnia Podcastów home.pl uruchamia własny podcast skierowany do miłośników branży e-commerce. Podcast „Mistrzowie eCommerce” to seria audycji, z których dowiesz się między innymi jak w 10 krokach założyć dobrze prosperujący sklep internetowy, posłuchasz inspirujących rozmów z właścicielami e-biznesów, a także będziesz na bieżąco z nowinkami ze świata eCommerce.

Podcast „Mistrzowie eCommerce” będzie dostępny wszędzie tam gdzie, czas spędzają przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem sklepu internetowego. Już teraz podcastu home.pl można posłuchać w Soundcloud, na YouTube oraz na blog.home.pl, a w najbliższym casie również na Spotify oraz iTunes.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.