IT od kuchni. home.pl pokazuje kulinarne dokonania swoich pracowników

IT od kuchni. home.pl pokazuje kulinarne dokonania swoich pracowników

Opublikowany

Przepisy na burgera awokado, koktajl upiększający, risotto ze szparagami i zielonym groszkiem, miodową sałatkę z kurczakiem oraz wiele innych potraw i napojów znalazły się w książce kucharskiej wydanej przez firmę home.pl. Ich autorami są pracownicy firmy.

Książka kucharska nazywa się „home made”. Znalazło się w niej ponad 30 przepisów, podzielonych na cztery działy. Wszystkie propozycje pochodzą od pracowników firmy. Są odzwierciedleniem tego, co w kuchni lubią najbardziej. Jeden z działów nazywa się „szybkie śniadanie”. Co w tym zakresie proponują pracownicy home.pl? Choćby burgera z łososiem i warzywami. Tylko, że bułka zastępowana jest… dojrzałym awokado. Nie zabrakło także przepisów na koktajl upiększający (z imbirem, limonką, natką pietruszki, pomarańczą, awokado oraz miodem) i kaszę jaglaną na mleku. W książce znajdziemy też smakołyki, które doskonale sprawdzają się jako dodatki do kawy i herbaty. Jakie? Np. tartaletki z kremem pomarańczowym i bezikiem czy sernik na kremówce. Jest też dział „wczorajszy obiad, czyli odgrzewane w mikrofalówce”. Tutaj pracownicy home.pl proponują m.in. risotto ze szparagami i zielonym groszkiem, kurczaka curry i szynkę w sosie mięsno-grzybowym. Ostatnim z działów książki kucharskiej jest „koniec miesiąca, czyli gotowanie przed wypłatą”. Co wtedy się je? Miodową sałatkę z kurczakiem albo mięsną bułę glutenowo-laktozową. – Firmę tworzą ludzie. Dlatego chcieliśmy, żeby pracownicy mieli okazję się pokazać, ale trochę inaczej, nie przez pryzmat zajmowanego przez siebie stanowiska. Przecież podczas przerwy w pracy prawie każdy coś je. A to co mamy na talerzu, pokazuje trochę jak żyjemy – mówi Nina Pankiewicz, z działu HR home.pl. Co ciekawe, każdy przepis jest okraszony sporą dawką wiedzy na temat wartości odżywczych polecanych posiłków, anegdotą  lub wspomnieniami z dzieciństwa. Za realizację tego 80-stronicowego wydawnictwa (zdjęcia, opisy, skład, grafika) odpowiedzialny jest zespół rozwiązań kreatywnych home.pl. Książka będzie wykorzystywana jako gadżet promujący firmę podczas targów pracy i konferencji. – Kuchnia jest najważniejszym miejscem w każdym domu. W home.pl pełni ona także niezwykłą rolę. To właśnie tutaj spotyka się codziennie prawie 300 osób, które rozmawiają ze sobą i dzielą się swoimi pomysłami. – mówi Nina Pankiewicz.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Polscy przedsiębiorcy odkrywają karty

temu

Zapracowany, nękany przez biurokrację, ale zadowolony z wyników swojej pracy, wierzący w sukces i potrafiący efektywnie używać nowych technologii  - taki obraz polskiego przedsiębiorcy wyłania się z badania przeprowadzonego przez home.pl z okazji 20 urodzin firmy.
Polscy przedsiębiorcy są przepracowani

temu

Aż 69 proc. właścicieli firm z sektora MMŚP przyznaje, że pracuje ponad dziewięć godzin dziennie. A gdyby nie nowoczesne programy i aplikacje, zajmowaliby się zarządzaniem swoich przedsiębiorstw jeszcze dłużej – wynika z badania, które z okazji swoich 20 urodzin przeprowadziła firma home.pl.
Polscy przedsiębiorcy: Pieniądze nie są wyznacznikiem sukcesu

temu

Tylko dla niespełna 30 proc. polskich przedsiębiorców  z sektora MMŚP wyznacznikiem sukcesu są uzyskiwane przez nich dochody. Co jest dużo ważniejsze? Niezależność. Właściciele firm są zadowoleni ze swoich dokonań. Aż 67 proc. z nich uważa, że osiągnęło sukces lub dokona tego w ciągu dwóch lat – wynika z badania „Polski przedsiębiorca. Portret własny”, przeprowadzonego przez firmę home.pl.
Zakupowe preferencje e-konsumenta

temu

Badanie „Polski konsument w sieci” zostało przeprowadzone w kwietniu 2017 roku. Wzięło w nim udział tysiąc klientów firmy home.pl, zaliczających się do sektora MMŚP (-mikro, -małe i średnie firmy). Okazało się, że aż 42 proc. z nich prowadzi sprzedaż w Internecie. Posiad