home.pl zwiększa bezpieczeństwo danych

home.pl zwiększa bezpieczeństwo danych

Opublikowany

Dzięki współpracy z amerykańską firmą Acronis, home.pl oferuje narzędzie, które zapobiega utracie plików z dowolnego komputera. 

homebackup to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno osób chcących zabezpieczyć swoje prywatne zdjęcia, filmy czy materiały do nauki, ale także firm tworzących kopie zapasowe dokumentów, umów i projektów. W jaki sposób zapobiega utracie danych?
Z komputera do data center Na komputerze instalowana jest działająca w tle aplikacja, za pomocą której kopie zapasowe plików powędrują do znajdującego się w Polsce data center home.pl.
- Chmura to najlepsze miejsce na przechowywanie kopii zapasowych cennych danych – zapewnia Marcin Kuśmierz, prezes zarządu home.pl. - Są bezpieczne, bo zaszyfrowane i trzymane w centrach danych pod opieką profesjonalistów. Dodatkowo chmura daje możliwość robienia backup i dostępu do danych z dowolnego miejsca i przy użyciu różnych urządzeń. Chcemy aby backup w chmurze był powszechnie wykorzystywany przez małe firmy. Wdrożyliśmy rozwiązanie które umożliwia przechowywanie plików ale też robienie kopii zapasowych komputerów, tabletów jeden do jednego – łącznie z systemem operacyjnym. Ryzyko utracenia danych na wskutek wypadków losowych zupełnie już nie istnieje.
A takich sytuacji w naszym codziennym życiu niestety nie brakuje. Badania pokazują, że aż 30 proc. proc. ludzi nigdy nie zrobiło kopii zapasowej, 29 proc. katastrof komputerowych jest przypadkowych, a 1 na 10 komputerów jest każdego miesiąca infekowanych wirusem. Dlatego właśnie ochrona plików powinna być dla każdego użytkownika komputera priorytetem. Żeby aplikacja działała, potrzebne jest połączenie z internetem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest to możliwe, kopia zostanie wykonana przy najbliższej możliwej okazji. Atutem homebackup jest swoboda w układaniu harmonogramu tworzenia kopii zapasowych plików. Innymi słowy, sami określamy, które z nich chcemy chronić. Jeden użytkownik produktu, w zależności od rodzaju wybranego pakietu, ma do dyspozycji od 100 do 1000 GB wolnego miejsca.
Atrakcyjne ceny homebackup to doskonałe narzędzie zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników komputerów. Z pakietu stworzonego z myślą o osobach prywatnych może korzystać jeden użytkownik na dwóch komputerach. W przypadku pakietu dla firm liczba użytkowników jest nieograniczona, każdy z nich może zainstalować program na dowolnej liczbie urządzeń. Użytkownicy programu do zabezpieczania swoich plików mogą liczyć na całodobową pomoc techniczną ze strony home.pl. Treść newsa

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.