home.pl zwiększa bezpieczeństwo danych
Kopiuj tekst

home.pl zwiększa bezpieczeństwo danych

Dzięki współpracy z amerykańską firmą Acronis, home.pl oferuje narzędzie, które zapobiega utracie plików z dowolnego komputera. 

homebackup to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno osób chcących zabezpieczyć swoje prywatne zdjęcia, filmy czy materiały do nauki, ale także firm tworzących kopie zapasowe dokumentów, umów i projektów. W jaki sposób zapobiega utracie danych?
Z komputera do data center Na komputerze instalowana jest działająca w tle aplikacja, za pomocą której kopie zapasowe plików powędrują do znajdującego się w Polsce data center home.pl.
- Chmura to najlepsze miejsce na przechowywanie kopii zapasowych cennych danych – zapewnia Marcin Kuśmierz, prezes zarządu home.pl. - Są bezpieczne, bo zaszyfrowane i trzymane w centrach danych pod opieką profesjonalistów. Dodatkowo chmura daje możliwość robienia backup i dostępu do danych z dowolnego miejsca i przy użyciu różnych urządzeń. Chcemy aby backup w chmurze był powszechnie wykorzystywany przez małe firmy. Wdrożyliśmy rozwiązanie które umożliwia przechowywanie plików ale też robienie kopii zapasowych komputerów, tabletów jeden do jednego – łącznie z systemem operacyjnym. Ryzyko utracenia danych na wskutek wypadków losowych zupełnie już nie istnieje.
A takich sytuacji w naszym codziennym życiu niestety nie brakuje. Badania pokazują, że aż 30 proc. proc. ludzi nigdy nie zrobiło kopii zapasowej, 29 proc. katastrof komputerowych jest przypadkowych, a 1 na 10 komputerów jest każdego miesiąca infekowanych wirusem. Dlatego właśnie ochrona plików powinna być dla każdego użytkownika komputera priorytetem. Żeby aplikacja działała, potrzebne jest połączenie z internetem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest to możliwe, kopia zostanie wykonana przy najbliższej możliwej okazji. Atutem homebackup jest swoboda w układaniu harmonogramu tworzenia kopii zapasowych plików. Innymi słowy, sami określamy, które z nich chcemy chronić. Jeden użytkownik produktu, w zależności od rodzaju wybranego pakietu, ma do dyspozycji od 100 do 1000 GB wolnego miejsca.
Atrakcyjne ceny homebackup to doskonałe narzędzie zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników komputerów. Z pakietu stworzonego z myślą o osobach prywatnych może korzystać jeden użytkownik na dwóch komputerach. W przypadku pakietu dla firm liczba użytkowników jest nieograniczona, każdy z nich może zainstalować program na dowolnej liczbie urządzeń. Użytkownicy programu do zabezpieczania swoich plików mogą liczyć na całodobową pomoc techniczną ze strony home.pl. Treść newsa
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.