Webinary i szkolenia online na dobre wpisały się w krajobraz współczesnej edukacji. Wygodny i bezpieczny sposób zdobywania nowych umiejętności zyskał popularność szczególnie w ostatnich miesiącach. Wiedzą o tym specjaliści home.pl, którzy niedawno rozpoczęli nowy semestr w akademii home.pl – projekcie edukacyjnym, w ramach którego praktycy prowadzą darmowe webinary.
Jednym z obszarów poruszanych na webinarach będzie branża e-commerce, która w wyniku trwającej pandemii dynamicznie się zmienia. Przykład? Spora część kupujących offline przeniosła swoje zachowania zakupowe do sieci. Jak podaje Gemius w swoim raporcie „E-commerce w Polsce 2020”, już 73% internautów robi zakupy online.
Badania mówią także, że coraz więcej osób otwiera własne sklepy internetowe. Powodem są chęć stabilizacji dotychczasowego biznesu, inwestycja w rozwój online oraz utworzenie kolejnego źródła dochodu. Bez względu na powód założenia e-sklepu warto wiedzieć, jak go zbudować. Między innymi o tym opowiedzą specjaliści branży e-commerce podczas webinarów akademii home.pl.
Najbliższy webinar pod nazwą „Jak założyć sklep internetowy, który sprzedaje?” odpowie na pytania:
- Jak zbudować skuteczny sklep internetowy?
- Jakie elementy wpływają na decyzje zakupowe naszych klientów?
- Dlaczego klienci rezygnują z zakupu?
- Jak mierzyć skuteczność działań?
- Co warto wprowadzić, aby klienci chętniej kupowali?
Kolejne szkolenie dotyczące e-commerce pt. "Prawne aspekty prowadzenia sklepu internetowego" odbędzie się 28 października. Uczestnicy dowiedzą się dzięki niemu:
- Co powinien zawierać poprawnie napisany regulamin oraz polityka prywatności?
- RODO, czyli jak zbierać zgody na wysyłkę newsletterów i jak przechowywać dane klientów?
- Kiedy trzeba zarejestrować działalność i czy potrzebujesz kasy fiskalnej?
- Prawa autorskie w kontekście grafik oraz zdjęć produktów w sklepie internetowym?
Pozostałe tematy webinarów wraz z terminami i formularzami rejestracyjnymi znajdują się na: https://akademia.home.pl/nadchodzace-webinary/. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.