Całodobowy maraton dla kreatywnych. By uczynić świat prostym

Całodobowy maraton dla kreatywnych. By uczynić świat prostym

Opublikowany

Już 18 listopada w siedzibie firmy home.pl odbędzie się druga edycja całodobowego maratonu kodowania. W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu programistów, grafików, analityków danych, UX designerów, informatyków, specjalistów e-commerce oraz miłośników nowych technologii. Celem jest stworzenie programów lub aplikacji, które mogą ułatwić życie ich użytkownikom.


Uczestnicy hackatonu, czyli maratonu kodowania będą pracować w kilkuosobowych grupach.  Przed każdą z nich stoi nie lada wyzwanie. Chodzi o stworzenie programów lub aplikacji, które mogą ułatwić życie ich użytkownikom. Czasu nie będzie wiele, bo tylko 24 godziny. Hasło przewodnie imprezy brzmi „Uczyń świat prostym”.
Nad uczestnikami hackatonu roztoczona zostanie opieka mentorów. To doświadczeni administratorzy systemów IT, scrum masterzy, konsultanci ds. innowacji, inżynierzy IT, specjaliści ds. marketingu i obsługi klienckiej.
W tej drugiej już edycji imprezy weźmie udział kilkadziesiąt osób, w tym programiści, graficy, analitycy danych, UX designerzy, informatycy, specjaliści e-commerce oraz miłośnicy technologii. Wszyscy z województwa zachodniopomorskiego. Średnia wieku uczestników to jedynie 24 lata.
– To nie przypadek, tylko znak czasów – mówi Nina Pankiewicz z firmy home.pl, organizatorka hackatonu. – Młodzi ludzie już nie tylko biegle posługują się nowymi technologiami, oni wręcz nimi myślą. Wiedzą, że większość codziennych problemów można rozwiązać, wykorzystując do tego nieograniczone możliwości, jakie daje internet. Są przy tym bardzo empatyczni i zaangażowani społecznie. Szukają konstruktywnych rozwiązań realnych problemów.
Impreza rozpocznie się 18 listopada w siedzibie home.pl i potrwa przez 24 godziny. Odbywa się ona w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jej organizatorami są: firma home.pl, Brandoo i Asseco Data Systems. Dla uczestników imprezy przewidziane są atrakcyjne nagrody.
– Zdecydowaliśmy się na współorganizację hackatonu, ponieważ wiemy jak ważna jest popularyzacja dobrych projektów technologicznych – mówi Jan Zaborowski, dyrektor działu marketingu i komunikacji w Asseco Data Systems. – W naszym regionie jest wielu bardzo zdolnych ludzi, a taka impreza jest szansą, żeby pokazać swój talent, znaleźć partnerów, którzy pomogą rozwinąć pomysł w biznes i być może – finalnie – zbudować realny biznes.
- Współpraca home.pl i Asseco Data Systems jest też wyrazem odpowiedzialności biznesowej dwóch firm, które są liderem w branży nowych technologii. Jest dla nas naturalne, że wspieramy talenty – dodaje Pankiewicz.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.